Štruktúra záverečnej práce

22.07.2021

Úprava záverečnej práce

Každá záverečná práca je napísaná písmom "Times New Roman" s veľkosťou textu 12. Riadkovanie je zvyčajne 1,5 a okraje sú vľavo 3,5 cm, vpravo 2 cm, zhora a zdola 2,5 cm. Nadpisy kapitol a podkapitol môžu byť napísané tučným písmom v rôznej veľkosti, to určuje každá vysoká škola v smernici individuálne. Počet strán v práci sa počíta na normostrany. Normostrana je 1800 znakov na stranu. V počítači si neviete normostranu priamo nastaviť, musíte len vydeliť počet znakov s medzerami číslom 1800 znakov, tak zistíte počet normostrán vo svojej práci. Počet strán v záverečnej práci tak isto určuje škola individuálne. Bakalárske práce majú okolo 40 normostrán, diplomové 50-70 normostrán, dizertačné do 120 normostrán. Do normostrán sa počíta iba hlavná textová časť práce.

Záverečné práce majú štandardné rozdelenie

  • úvodnú časť - obal, titulný list, zadanie, poďakovanie (nepovinné), abstrakt v slovenčine a v cudzom jazyku, predhovor, obsah, zoznam tabuliek, obrázkov, skratiek.
  • hlavnú textovú časť - úvod, jadro, záver, zoznam použitej literatúry
  • záverečnú časť - je to nepovinná časť práce a môže obsahovať register, stručný životopis autora a iné dodatkové materiály. Najčastejšie sa s ňou stretneme pri dizertačných, habilitačných alebo iných odborných prácach.
  • prílohy - patria sem obrázky, grafy, tabuľky, výsledky ankiet. Materiály, ktoré by v hlavnej časti práce pôsobili rušivo. Nie je to povinná časť záverečnej práce.
Ako napísať seminárku
Ako napísať seminárku

Váš text začína práve tu. Kliknite sem a môžete začať písať. Iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet.